O autorze

OFF

Pamiętam dokładnie ten moment w moim życiu, kiedy ziściło się wielkie moje marzenie, aby mieć swój akordeon. Gdy ujrzałem mego tatę wracającego z charakterystyczną walizką tego dnia do domu wiedziałem, że zaczyna się dziać coś niezwykłego. Wiele razy wcześniej rozmawialiśmy o akordeonie, a rozmowy te mocno rozpalały moją wyobraźnię. Ojciec lubił muzykę i z pasją opowiadał o pięknie, które jest ukryte w tajemniczy sposób w każdym instrumencie muzycznym. Mówił, że instrument żyje. Ma duszę. A człowiek który gra ma możliwość przepięknie opowiadać dźwiękiem o cudzie i tajemnicy życia przepełniającej całą jego istotę. W tym względzie ufałem mu bezgranicznie. Potwierdzał mi prawdę, która bardzo wyraźnie żyła we mnie. Ojciec uwielbiał akordeon. Gdy opowiadał o nim ja chłonąłem każde słowo tej opowieści.

W mojej nieograniczonej niczym dziecięcej wyobraźni działy się wtedy cuda. Ja tam już grałem. Zanurzony szczęśliwie w oceanie wyobrażonych, cudownych dźwięków, które przyprawiały mnie o dreszcze, doświadczałem radości istnienia w najczystszej postaci. To mój świat, mimo że przecież tylko wyobrażony, był prawdziwy. Najlepszy. Był jedynym realnym światem, którego pragnąłem ponad wszystko.

Kiedy otworzyłem futerał mojego nowiutkiego akordeonu jego widok mnie poraził, a zapach oszołomił. Świat na zewnątrz zawirował i zniknął. Nie istniało nic innego w tej chwili, gdy niemożliwe stawało się absolutnie realne. Tęsknoty i marzenia przemieniły się w rzeczywistość. Przybrały kształt, zapach, kolor. Niezgłębiona tajemnica życia odpowiedziała na moje najgłębsze pragnienia i tęsknoty. Dokonał się cud. W jednej chwili stałem się najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

Może zastanowiłeś się w tej chwili po co opowiadam cała tę historię. Jest bardzo ważny powód. Pozwól, że go przedstawię. Otóż okazało się po jakimś czasie gdy emocje opadły nieco, że aby pięknie wygrać na instrumencie to co głęboko w duszy istnieje i gra, trzeba nauczyć się sprawnie używać tego instrumentu. Mieszkałem wtedy w małej wiosce i żadnej możliwości uczenia się w szkole muzycznej czy innej instytucji do tego przeznaczonej nie było. Z tego powodu nie było szansy na systematyczny, podstawowy kurs nauki gry, który pokazałby jak posługiwać się tym magicznym, jednak dość skomplikowanym urządzeniem. W tym pierwszym okresie oprócz ogromnej radości z posiadania instrumentu, nie było takich, na miarę oczekiwań moich i najbliższych postępów w grze. Niewiele brakowało, abym uznał że opanowanie gry przeze mnie jest niemożliwe. Nie będę opisywał jak potoczyły się moje kolejne muzyczne przygody. Powiem tylko, że upór w dążeniu do celu i głęboka wiara, że jest możliwe osiągnięcie go jak zawsze sprawdziły się.

Wtedy powstał w mojej głowie pomysł, aby tworzyć, wykorzystując nowoczesne techniki, pakiety filmów do nauki gry na instrumentach od podstaw. Absolutnie od podstaw. Pomyślałem, że skoro mnie przydarzyła się taka historia z brakiem możliwości korzystania z profesjonalnych rad fachowca, to może ona dotyczyć również wielu innych. Tych którzy borykają się z pokonywaniem trudności technicznych mimo, że bardzo chcą grać, tych którzy zaczynają wątpić czy dadzą radę coś wygrać i tych, co zwątpili, ale jeszcze nie do końca. To z myślą o Was są tworzone te filmy. Niech to będzie mój wkład i podziękowanie życiu, że mimo różnych przeszkód jakie pojawiały się w mojej przygodzie z akordeonem, udało mi się wydobyć i usłyszeć śpiew duszy pod postacią dźwięków tego cudownego instrumentu.

Życzę również wszystkim początkującym, aby zaczęli jak najszybciej doświadczać tej alchemii co marzenia i tęsknoty przetapia w złoto spełnienia.

Sławek Łapiński
autor wszystkich kursów do nauki gry

Sławek Łapiński

Sławek Łapiński (autor kursów), od dziecka gra na instrumentach. W młodości grał w wielu zespołach muzycznych, koncertował w całej Polsce. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy (kierunek wychowanie muzyczne) z wynikiem bardzo dobrym. Posiada w związku z tym pełne kwalifikacje do prowadzenia nauki gry. Od ponad 20 lat udziela lekcji nauki gry na instrumentach.

Wostatnich latach zaczął wydawać serie kursów do samodzielnej nauki gry na instrumentach muzycznych, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Nic dziwnego… Nauka gry z jego kursów polega na śledzeniu świetnej jakości filmu instruktażowego DVD. Dzięki kursom, które cieszą się ogromną popularnością, tysiące osób w Polsce i za granicą nauczyło się grać na instrumentach.

Wszystkie filmy nagrywa firma Just Married Video